İndeks Ayna Nedir ?

Çapraz eksenlere sahip iş parçalarının imalatı ve işlenmesi, bu tür iş parçalarının özelliklerini hesaba katan bir aynalama çözümü gerektirir. Özel makineler veya transfer hatları, çeşitli bağlama işlemlerinde geleneksel torna tezgâhlarına eşit üretken olmayan süreler üretir. Hidrolik olarak çalışan indeksleme aynaları bu durumu daha verimli bir hale getiren araçlardandır. İndeksleme aynaları özel makine ve transfer hatlarına ihtiyaç kalmadan ve bu makinelerin tüm özellikleri sunan araçlardandır. Bu indeksleme aynalarının düz tasarımı, basit kontrolü ve esnek montaj seçenekleri, onları nispeten basit taret tipi ve cnc tezgâhlarda kullanım için uygun hale getirir.

İş parçaları, tam otomatik bir döngüde tek bir aynalama işleminde işlenebilir – makine mili dönüşü ile altı farklı indeksleme konumu ile! Üretiminiz için rasyonalizasyon etkisi açıktır: bir kişi, parçaları tek bir aynalama işleminde işleyen birkaç makineyi çalıştırabilir. İndeksleme aynaları ile verimli bir şekilde işlenebilen iş parçası sayısı, çeşitli uygulamaları kapsar. Hidrolik olarak çalıştırılan indeksleme aynaları, kısa aynalama ve indeksleme süreleri ve montaj kolaylığı nedeniyle sadece büyük parti üretimi için değil, aynı zamanda küçük seri üretim için yüksek verimli kullanımları nedeniyle de kullanılır. Kısaca indeksleme aynaları, özel uygulamalar için geliştirilen özel tasarımlardandır.

Bu aynaların çalışmasını indeksleme ve bağlama olmak üzere iki kategoriye ayırabilirsiniz. Entegre hidrolik silindirler , indeks tamburunun kelepçelenmesini, kelepçelenmesini, indekslemesini ve kilitlemesini gerçekleştirir. Mil deliğinden geçen bir boru demeti aracılığıyla farklı silindirlere beslenen yağ. Tipik olarak, ayna uygulaması sırasında, hareketli alt çene, bileşeni entegre bir silindir aracılığıyla sıkıştırır. Üst çene sabittir. İki, dört yollu solenoid valf, aynaların indekslenmesini hidrolik olarak kontrol eder.
Ek olarak, elektrik devresi, indeksleme ve kilitleme döngüleri arasındaki kısa zaman gecikmesini dahil etmek için ayarlanabilir bir zaman geciktirme rölesi içerir. Ayrıca, ana iş mili çalışırken ayna indeksler.

index ayna

Kısaca indeksleme aynaları, özel uygulamalar için geliştirilen özel tasarımlardandır.

İndeks ayna uygulama ve avantajları:

• Otomatik indeksleme aynası, kısa aynalama ve indeksleme süreleri nedeniyle büyük partilerin parçalarının işlenmesi için kullanışlıdır.

• Ayrıca, tek bir işlemle birden fazla işleme süreci mümkündür.

• Makine mili dönerken işe otomatik olarak indekslemek mümkündür.

• Yüksek hassasiyet ve doğruluk elde edilebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir